Rehber - 1 sene önce

Randy Marsh Kullanım Rehberi

Daha önceki grup yönetim botu Rose ve gönderi paylaşım botu Controller rehberleri gibi çekiliş botu Randy Marsh için de bir rehber hazırladık.

1. Başlarken

Randy Marsh, grup veya kanallarda rastgele bir çekiliş kazananı seçebilen açık kaynak kodlu bir çekiliş botu. Kaynak koduna buradan ulaşabilirsiniz.

2. Dil Seçeneği

Randy Marsh, Türkçe dahil 7 dili destekler. Botun dilini ayarlamak için /language komutunu gönderip istediğiniz dili seçmeniz yeterli.

3. Kazanan Sayısı

Çekilişte kazanan olarak kaç kişinin seçileceğini ayarlamak için /number komutunu gönderip 1’den 12’ye kadar olan butonlardan birini seçmeniz yeterli.

4. Çekiliş Başlatma ve Bitirme

Randy Marsh’ı bir kanal veya gruba ekledikten sonra /randy komutunu gönderirseniz çekiliş başlar. Bitirmek için ise çekiliş mesajını yanıtlayarak herhangi bir şey yazıp göndermeniz yeterli.

5. Abonelik Kontrolü

Yapacağınız çekilişe katılım için kanal ya da grup aboneliğini zorunlu tutmak isteyebilirsiniz. Abonelik kontrolünü ayarlamak için botu o sohbete yönetici olarak ekledikten sonra /subscribe @kanaladi komutunu gönderin. Eğer birden fazla kanal ya da grup zorunlu tutacaksanız, /subscribe @kanaladi, @grupadi, @baskakanal şeklinde virgül kullanmanız gerekir. Abonelik kontrolünü kullanmaktan vazgeçerseniz, /nosubscribe komutunu göndermeniz yeterli.

6. Özel Çekiliş Mesajı

Varsayılan çekiliş mesajı yerine kendinizinkini kullanmak isterseniz /raffleMessage komutunu gönderdikten sonra botun gönderdiği mesajı yanıtlayın. Tekrar varsayılan mesaja dönmek için ise /noRaffleMessage komutunu kullanın.

7. Özel Kazanan Mesajı

Varsayılan kazanan mesajı yerine kendinizinkini kullanmak isterseniz /winnerMessage komutunu gönderdikten sonra botun gönderdiği mesajı yanıtlayın. Tekrar varsayılan mesaja dönmek için ise /noWinnerMessage komutunu kullanın.

8. Çekiliş Mesajını Silme/Düzenleme

Bir çekilişi bitirdikten sonra Randy’nin kazananları çekiliş mesajını düzenleyerek ya da eski mesajı düzenlemeden yeni mesaj göndererek duyurmasını ayarlamak için /nodelete komutunu kullanın.

9. Sohbet Bağlantıları

Çekiliş ayarlarını yaparken mesajları kanala ya da gruba göndermek istemiyorsanız, özele ekleyerek bağlanabilirsiniz. /addChat ID ya da @kullaniciadi komutu ile ekledikten sonra /configRaffle komutu ile ayarlama yapacağınız sohbeti seçebilirsiniz.

10. Bazı Gerekli Mesaj Öğeleri

Özel çekiliş ve kazanan mesajı ayarlarken kullanmanız gereken bazı öğeler vardır:

  • $numberOfParticipants: Toplam katılımcı sayısı
  • $winner: Kazanan ismi veya isimleri

Umarız Randy Marsh’ı kullanmayı seversiniz. Bir sonraki rehberde görüşmek üzere, sevgiler.