Haber - 3 ay önce

WhatsApp’tan Telegram’a Nasıl Sohbet Aktarılır?

WhatsApp, kullanım koşulları ve gizlilik politikasını güncellemişti. Uygulama açıldığında, kullanıcılar yeni koşulları kabul etmelerini isteyen bildirimler almaya başladı.

Değişiklikler halihazırda bir hoşnutsuzluk dalgasına yol açmıştı. Pavel Durov, her zamanki tavrıyla insanların WhatsApp’tan Telegram’a geçişini “insanlık tarihinin en büyük dijital göçü” olarak adlandırdı.

Belki de diğer uygulamalardan (WhatsApp, Line, KakaoTalk) Telegram’a sohbet içe aktarımının görünme sebebi budur. Şimdi, WhatsApp’tan Telegram’a nasıl aktarılacağına bakalım.

Aktarılacak Sohbeti Seçin

Telegram’a aktarılacak sohbetin WhatsApp’taki dışa aktarma işlemine başlamak için sola kaydırın.

“Sohbeti aktar” butonuna tıkladıktan sonra, aktarma işleminin olduğu bir pencere görünecek. Daha sonra aktarmak istediğiniz uygulamayı seçeceksiniz (bizim için Telegram).

Hangi sohbete aktarmak istediğinizi seçin.

Özel bir sohbet aktarılacağı zaman soldaki kişiler listesini, grup sohbeti aktarılacağı zaman sağdaki gruplar listesini görürsünüz. Ek olarak, mevcut bir grubu seçebilir ya da yeni bir tane oluşturabilirsiniz. Yeni bir grup oluşturursanız, grup sahibi anonim olur (bunun neden gerektiği tam olarak açıklanmıyor).

Yalnızca bir grup sohbetini değil, özel olanı da dışa aktarabildiğiniz için içe aktarma kuralları farklıdır. Grup sohbetini içe aktarmak için sohbet yöneticisi olmanız ve özel bir sohbeti içe aktarmak için öteki kullanıcının sizi kişilerine eklemiş olması gerekiyor.

Bir sohbet seçtikten sonra, içe aktarım mesajı görünecek.

Aktarım bittikten sonra, sohbet normal şekilde görünecek. Aktarılan mesajlar “içe aktarıldı” gibi bir etiket alacak ve profile gitmeye çalıştığınızda Telegram, size mesajın başka bir uygulamadan aktarıldığını söyleyecek.

Mesajların sahibi olan kullanıcı sohbete eklenirse, mesajlar kullanıcıya atanacak (sadece mesajları düzenleyemeyecek).

Kaynak: https://tginfo.me/wa-tg